LUGC Order of Merit

Showing 1 - 4 of 4 Items (Page 1 of 1)

2019 Final Order of Merit Results

GROSS                                                                      NETT

Ellise Rymer           Lincoln GC                    94       Tilly Garfoot              Spalding GC                    76

Tilly Garfoot           Spalding GC                  91        Isabella Condie        Greetham Valley GC        73

Kazzia Fox              Gainsborough GC         66        Ellise Rymer              Lincoln GC                      73

Isabelle Condie       Greetham Valley GC     57        Kazzia Fox                Gainsborough GC            57

Courtney Martland  Lincoln GC                   47        Teigan Ward              Lincoln GC                      47

Izzy Haughton         Greetham Valley GC    27        Courtney Martland    Lincoln GC                       50

Teigan Ward            Lincoln GC                   27        Izzy Haughton          Greetham Valley GC        30

Hattie Dow              Stoke Rochford            22        Hattie Dow                Stoke Rochford GC         20

Freya Woodiwiss      Woodhall Spa             22        Grace Ward                Lincoln GC                      20

Grace Ward              Lincoln GC                   12        Freya Woodiwiss      Woodhall Spa GC            17

Yasmin Bass            Greetham Valley GC      6         Yasmin Bass             Greetham Valley GC        10

Girls Order of Merit after 7 rounds

GROSS                                                                      NETT

Ellise Rymer           Lincoln GC                     82       Isabella Condie        Greetham Valley GC       66

Tilly Garfoot           Spalding GC                  81        Tilly Garfoot             Spalding GC                   66

Kazzia Fox              Gainsborough GC          66        Ellise Rymer             Lincoln GC                     61

Isabelle Condie       Greetham Valley GC     50        Kazzia Fox               Gainsborough GC           57

Courtney Martland  Lincoln GC                   32        Teigan Ward             Lincoln GC                     47

Izzy Haughton         Greetham Valley GC    27        Courtney Martland   Lincoln GC                      35

Teigan Ward            Lincoln GC                   27        Izzy Haughton          Greetham Valley GC       30

Hattie Dow              Stoke Rochford            22        Hattie Dow                Stoke Rochford GC        20

Freya Woodiwiss      Woodhall Spa             14         Grace Ward              Lincoln GC                     20

Grace Ward              Lincoln GC                   12        Yasmin Bass            Greetham Valley GC       10

Yasmin Bass            Greetham Valley GC      6         Freya Woodiwiss     Woodhall Spa GC             9

Girls Order of Merit after 6 rounds

GROSS                                                                       NETT

Ellise Rymer           Lincoln GC                     72         Isabella Condie           Greetham Valley GC       66

Tilly Garfoot           Spalding GC                  66         Ellise Rymer                 Lincoln GC                     51

Kazzia Fox              Gainsborough GC          58        Tilly Garfoot                 Spalding GC                    51

Isabelle Condie       Greetham Valley GC     50         Kazzia Fox                   Gainsborough GC            49

Izzy Haughton         Greetham Valley GC     27        Teigan Ward                 Lincoln GC                      40

Hattie Dow              Stoke Rochford            22         Izzy Haughton              Greetham Valley GC       30

Teigan Ward            Lincoln GC                   20         Courtney Martland       Lincoln GC                      23

Courtney Martland   Lincoln GC                  20          Hattie Dow                  Stoke Rochford GC         20

Freya Woodiwiss      Woodhall Spa             14          Grace Ward                  Lincoln GC                      20

Grace Ward              Lincoln GC                   12         Yasmin Bass                 Greetham Valley GC       10

Yasmin Bass            Greetham Valley GC      6          Freya Woodiwiss          Woodhall Spa GC             9

 

 

 

 

Girls Order of Merit after 3 rounds

LWGA - 2019 OOM

 

TOTAL

 

Girls Gross - After 3 rounds

 

1

 

Ellise Rymer

 

39

 

2

 

Kazzia Fox

 

29

 

3

 

Isabella Condie

 

28

 

4

 

Tilly Garfoot

 

26

 

5

 

Hattie Dow

 

22

 

6

 

Teigan Ward

 

12

 

7

 

Freya Woodiwiss

 

10

 

8

 

Courtney Martland

 

8

 

9

 

Grace Ward

 

8

 

LWGA - 2019 OOM

 

TOTAL

 

Girls Nett - After 3 rounds

 

1

 

Isabella Condie

 

40

 

2

 

Teigan Ward

 

28

 

3

 

Ellise Rymer

 

23

 

4

 

Kazzia Fox

 

24

 

5

 

Tilly Garfoot

 

20

 

6

 

Hattie Dow

 

20

 

7

 

Grace Ward

 

10

 

8

 

Freya Woodiwiss

 

9

 

9

 

Courtney Martland

 

8

 

Showing 1 - 4 of 4 Items (Page 1 of 1)